AV. ALPER DOĞMUŞ | Sual Hukuk

AVUKAT / ARABULUCU ALPER DOĞMUŞ

AVUKAT / ARABULUCU ALPER DOĞMUŞ

AVUKAT / ARABULUCU ALPER DOĞMUŞ

Pozisyon : Kurucu Avukat
Telefon Numarası : +90 533 220 17 86
E-Posta ve Telefon : [email protected] | 05322618940
Adres : Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No:124/34 Prestij Plaza Balgat Çankaya/Ankara
Bize Ulaşın!

    1979 yılında doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, , Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku alanında uzmanlaşmıştır. Mesleği süresince Avrupa Topluluğu Hukuku ve Avrupa Birliği Mevzuatı eğitim programlarına katılarak uluslararası hukuk ve uluslararası mevzuatlarının karşılaştırılması çalışmaları yapmıştır. Yine Fikri ve Sınai Haklar üzerine eğitimler almış bu alanda çalışmalar yürütmektedir.

 

Özellikle ticaret hukuku, iş hukuku, ceza hukukuna ilişkin davalarda aktif olarak ilgilenerek uzmanlık kazanmıştır.

Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olarak hukuki çalışmalarda bulunmaktadır.

Sertifikalar:

  • Londra Üniversitesi’nden İngiliz Hukuk Sistemi Sertifikaları
  • Stafford House London, Genel İngilizce Sertifikası

Sempozyumlar:

Arabuluculuk Eğitimi, Arabulucuların Hak ve Yükümlülükleri”Dünya Bankası – Gaziantep Ticaret Odası, 3 Aralık 2008, Gaziantep.

“Arabuluculuk Eğitimi, Arabulucuların Hak ve Yükümlülükleri”Dünya Bankası – Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Kayseri Ticaret Odası, 4 Aralık 2008, Kayseri.

Hukuk muhakemeleri kanununda farklı ve yeni uygulamalar 

Hukuk muhakemeleri kanunu tanıtım toplantısı

Serbest hukukçular için müzakere teknikleri 

2018: “Belirli Süreli İş Sözleşmelerinde Cezai Şartın Geçerliliği”, Başkent Üniversitesi, İş Hukukunda Güncel Konular Konferansı, davetli konuşmacı, Ankara, 29.03.2018.

2018: “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Geçerli Yetki Devrinin Şartları ve Hukuki Sonuçları”, 9. Uluslararası İSG Konferansı, davetli konuşmacı, İstanbul, 6-9.05.2018.

2015: “İşverenin İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri”, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 90. Kuruluş Yıldönümü Uluslararası Hukuk Kurultayı, davetli konuşmacı, Ankara, 02-05.11.2015.

2013: “Maden İş Yerlerinde İş Verenin İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri”, Zonguldak Barosu, İşverenin İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri ve Hukuki Sorumluluğu Sempozyumu, davetli konuşmacı, Zonguldak, 28.05.2010.

2012: “Effectiveness of Labour Law and Role of Labour Inspection” (İş Denetiminin Rolü ve İş Hukukunun Etkinliği) ISLSSL World Congress XX: Santiago (Chile) (İngilizce)

fluid


Hemen Bize Danışın

Danışmak İçin
Sizi Arayalım
1